BIOTIN COLLAGEN

Biotin Collagen - výživový doplnok s obsahom kolagénu, kyseliny hyalurónovej, biotínu, zinku a vitamínu C.

Biotin Collagen obsahuje kombináciu klinicky testovaného kolagénu Verisol®P, kyseliny hyalurónovej, biotínu, vitamínu C a zinku. Tieto zložky poskytujú našej pokožke komplexnú vnútornú výživu, vďaka ktorej dochádza k spevneniu, hydratácii a vyhladeniu pleti.

Pokožka a kolagén

Naša pokožka je z veľkej časti tvorená kolagénom a vodou. Kolagén je hlavnou bielkovinou obsiahnutou v koži a je zodpovedný za udržiavanie pevnosti pokožky. Najviac kolagénu je v koži obsiahnuté vo veku 15-20 rokov a neskôr sa jeho obsah postupne znižuje. Medzi 25-30 rokom sa deficit kolagénu začne prejavovať suchou pleťou a tvorbou jemných vrások. Zhruba od 30. roku života prichádzame o 1 až 2% kolagénu každý rok. S nástupom menopauzy strácajú kolagénové vlákna svoj objem ešte rýchlejšie. Postupné ubúdanie kolagénu ovplyvňuje predovšetkým vzhľad a vlastnosti pokožky. Začneme pozorovať, že naša pokožka stráca svoju pevnosť a pružnosť, zhoršuje sa jej hydratácia a na tvári sa nám objavujú jemné linky a vrásky.

Účinky kolagénových peptidov Verisol® P boli preukázané v klinických štúdiách

Biotin Collagen Skin Beauty obsahuje kolagénové peptidy Verisol® P hydrolyzované z prasačieho kolagénu. Hydrolyzovaný kolagén sa ľahko vstrebáva a má v tele vysokú biologickú dostupnosť, čo vedie ku krásnej a pevnej pokožke a jej mladistvejšiemu vzhľadu.

Dve klinické štúdie* uskutočnené renomovaným dermatologickým ústavom v Hamburgu preukázali, že užívanie 2500 mg kolagénových peptidov Verisol® pochádzajúcich z ošípaných a užívaných pravidelne po dobu štyroch týždňov výrazne zvýšilo pružnosť a pevnosť pokožky a zároveň redukovalo objem vrások účastníčok štúdií. Pri štúdiách bolo potvdené, že po ôsmych týždňoch užívania tohto kolagénu sa elasticita kože výrazne zlepšila a prišlo k redukcii vrások – u jednej z účastníčok štúdií dokonca prišlo k zmenšeniu hĺbky vrások takmer o 50 %. Aj štyri týždne po podaní poslednej dávky boli stále na pokožke pozorovateľné pozitívne zmeny. Štúdií sa zúčastnili ženy vo veku 35-65 rokov. Účinky kolagénu sa výraznejšie prejavili na koži žien starších ako 50 rokov.

Kyselina hyalurónová, biotín, vitamín C a zinok

Okrem kolagénových peptidov Verisol® P obsahuje Biotín Collagen tiež kyselinu hyalurónovú, biotín, vitamín C a zinok – živiny, ktoré zvyšujú účinok kolagénu a pomáhajú zlepšovať kvalitu pokožky.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou látkou tela a väčšinou sa vyskytuje v pokožke, kde na seba viaže vodu a tým udržuje pokožku hydratovanú a vyhladenú. Problém je ale v tom, že s pribúdajúcim vekom jej množstvo ubúda. Kvôli tomu klesá množstvo vody v koži a pleť stráca elasticitu a mladistvý vzhľad. Biotín a zinok vyživujú pokožku zvnútra a prispievajú k normálnemu zdravému stavu pokožky.

Zabudnúť nesmieme ani na vitamín C, ktorý má nezastupiteľnú úlohu pri tvorbe kolagénu v ľudskom tele. Vitamín C je potrebný už v prvej fáze produkcie kolagénu, vlastne zodpovedá za základnú vlastnosť kolagénu, tj. jeho pevnosť.

Autor: EKO lekáreň

Ďalšie články

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými problémami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článku